Anasayfa Video Galeri Foto Galeri Haber Ara Önemli Telefonlar Nöbetçi Eczaneler Künye İletisim
mudanyahabercisi.com

BURAK BERK KREŞİ HİZMETE AÇILDITarih 12 Ekim 2019, 17:49 Editör: Editör MUDANYA HABERCİ

BURAK BERK KREŞİ HİZMETE AÇILDI

Nilüfer Belediyesi, çocukların nitelikli eğitim alabileceği ve kaliteli zaman geçireceği “Nilüfer Belediyesi Burak Berk Kreşi”ni hizmete açtı. Kreşin açılış töreninde konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, eğitime yönelik yatırımları önemsediklerini belirterek,  “Nilüfer’in her mahallesine bir kreş açmak istiyoruz” dedi.

 

Eğitim amaçlı projelere özel önem veren Nilüfer Belediyesi, 23 Nisan Mahallesi'nde yapılan “Nilüfer Belediyesi Burak Berk Kreşi”ni hizmete açtı. Hayırsever işadamı Şevket İlhan tarafından 23 Nisan Mahallesi’nde yaptırılan ve İlhan’ın oğullarının ismini taşıyan Nilüfer Belediyesi Burak Berk Kreşi’nin açılışı geniş katılımla gerçekleşti.
Açılış törenine Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, CHP Bursa Milletvekilleri Erkan Aydın, Yüksel Özkan, CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, CHP Nilüfer İlçe Başkanı Özer Anaç, hayırsever işadamı Şevket İlhan ve ailesi, mahalle muhtarları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, sosyal belediyecilik anlayışı gereği, her yurttaşın iyi eğitim olanaklarına kavuşması amacıyla kreş ve yurt gibi yatırımları çok önemsediklerini vurguladı. Erdem, “Biliyorsunuz Sayın Genel Başkanımızın da bu konuda talimatları var. Her bölgede kreş açarak her çocuğun eğitim olanaklarına kavuşmasını sağlamak  ve çalışan kadınların çocuk bakımıyla ilgili sorunlarına çözüm üretmek bizim önceliğimiz. Bu bakış açısıyla Nilüfer’in her mahallesine bir kreş açmak istiyoruz ama bunu yıllara yayarak yapacağız elbette. İlk kreşimizi 23 Nisan Mahallemizde açıyoruz. Bu projenin ilk adımı biliyorsunuz önceki dönem belediye başkanımız Mustafa Bozbey tarafından atıldı. Ben Sayın Bozbey’e çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Misafir Öğrenci Uygulaması Olacak”

120 çocuğa eğitim verebilecek kapasitede olan Nilüfer Belediyesi Burak Berk Kreşi’nin, öncelikle belediye personeline hizmet vereceğini söyleyen Erdem şöyle devam etti:  “Ancak, talep olursa diğer vatandaşlara da kreşimiz açık olacak. Ayrıca,  günlük ihtiyaçlarını karşılamak için çocuklarını bırakacak yer arayan anneler de randevulu sistemle çocuklarını buraya bırakabilecekler. Bu amaçla burada bir abonelik sistemi geliştirilecek. Önceden kaydı yapılmış çocuklar, haftada 8 saati geçmeyecek şekilde “Misafir öğrenci” olarak kreşe bırakılabilecek ve bu uygulama ücretsiz yürütülecek. Her kadının hayatını kolaylaştıracak bu uygulamayı önemsiyoruz.”

 

Kreşin bahçesinin de çocukların nitelikli eğitim alması amacıyla düzenlendiğini ve oyun alanlarının yanı sıra trafik eğitim alanı ve tarım bahçesinin de yer aldığını belirten Başkan Erdem, amaçlarının araştırmaktan ve keşfetmekten hoşlanan, orijinal ve yaratıcı fikirler üretebilen, paylaşmanın bilincinde, doğayı ve hayvanları koruyan, mutlu ve üretken bireyler yetiştirmek olduğunu ifade etti.  Turgay Erdem, “Çocukların, rutin eğitim faaliyetlerinin yanı sıra sanat ve spor eğitimi de alacağı kreşimizde, geleceğin aydınlık ve özgür düşünceli bireyleri yetişecek” diyerek kreşin hizmete girmesinde emeği geçen başta hayırsever Şevket İlhan ve ailesi olmak üzere herkese teşekkür etti.

İlhan Ailesinin Heyecanı

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’in plaket vererek teşekkür ettiği hayırsever işadamı Şevket ilhan da böyle bir projede yer almaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Büyük heyecan yaşadıklarını ifade eden İlhan, kendilerine böyle bir kreşi yapma fırsatı veren Nilüfer Belediyesi’nin eski Başkanı Mustafa Bozbey ve Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’e teşekkür etti.

Kreşe adı verilen Berk ve Burak kardeşler de duygularını ifade ettiler. İsimlerinin bir eğitim kurumunda yaşatılmasından dolayı çok mutlu olduklarını söyleyen Berk İlhan, “Adımızı taşıyan bir okulun olması çok güzel bir his. Çok fazla baba bunu yapamaz. Benim babam tektir” diyerek yaşadığı gururu dile getirdi.

Karabıyık: CHP’li 46 Belediyenin Kreşi Var

 CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık da kreş, öğrenci yurdu gibi kurumları faaliyete geçirmenin sosyal belediyeciliğin en büyük sorumluluğu olduğunu ifade ederek Nilüfer Belediyesi’nin bu anlamda ulvi bir iş yaptığını söyledi. Karabıyık, Türkiye genelinde şu anda CHP’li 46 belediyenin kreşi olduğunu belirterek “Bir yıllık hedefimiz 170 kreş” dedi.

Kreş Öğrencileri Tarım Bahçesinde Soğan Ekti

Konuşmaların ardından kreşte eğitime başlayan çocuklar önce elleriyle yaptıkları kağıt çiçekleri Başkan Erdem ve işadamı Şevket İlhan’a armağan ettiler ardından da hep birlikte İzmir Marşı’nı söylediler.

Büyük alkış alan mini konserin ardından Başkan Erdem, törene katılanlarla birlikte kreşi gezdi. Başkan Turgay Erdem çocuklarla birlikte tarım bahçesinde soğan ekimi yaptı, ardından trafik eğitim alanında uygulamalarına eşlik etti.

 

“Üç farklı sistemden yararlanılarak oluşturulan eğitim modeli uygulanacak “

120 çocuğa eğitim verebilecek kapasitede olan Nilüfer Belediyesi Burak Berk Kreşi, bin 225 metrekarelik alan üzerine inşa edildi ve 735 metrekare kapalı alana sahip. Kreşte, 5 derslik, 2 atölye salonu, yemekhane, psikolog ve revir odası bulunuyor. Nilüfer Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü koordinatörlüğünde, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle işletilecek kreş, 6 okul öncesi, 2 branş öğretmeni, bir psikolog ve bir hemşire ile hizmet veriyor. 

Okul öncesi eğitimde kullanılan 3 farklı sistemden yararlanarak kendi eğitim modelini geliştiren Nilüfer Belediyesi Burak Berk Kreşi, araştırmaktan ve keşfetmekten hoşlanan, yaratıcı fikirler üretebilen, paylaşmanın bilincinde, doğayı ve hayvanları koruyan, mutlu ve üretken bireyler yetiştirilmesini amaçlıyor.

Çocukların gelişimini çok yönlü destekleyebilmek için bütüncül bir yaklaşım olan Waldorf, bireysel eğitime dayanan Montessori ve deneyime dayanan Reggio Emilia yaklaşımlarından ilham alarak çağdaş ve güncel bir eğitim programı sunacak olan kreşin tüm eğitim süreçlerinde psikolog aktif olarak rol alacak. Çocukların çevre bilinci kazanmaları, ekolojik denge ve doğal yaşamın önemi hakkında farkındalık geliştirmeleri için de kreşte çeşitli eğitimler verilecek.    |  Bu haber 266 defa okunmuştur.

EĞİTİM  KATEGORİSİNDEN HABERLER

MUDANYA MÜFTÜLÜĞÜ AİLE OKULU SEMİNERİ

MUDANYA MÜFTÜLÜĞÜ AİLE OKULU SEMİNERİ Diyanet İşleri Başkanlığının “Sağlıklı Birey, Mutlu Aile, Huzurlu Toplum Projesi” kapsamında, Mudanya Müftülüğü (A...

GENÇ HAFIZLARIN İCAZET MERASİMİ YAPILDI

GENÇ HAFIZLARIN İCAZET MERASİMİ YAPILDI MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü arasında imzalanan ...

KAMUDA VERİMLİLİK EĞİTİMLE ARTIYOR

KAMUDA VERİMLİLİK EĞİTİMLE ARTIYOR Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde tüm kamu kurum ve kuruluşları ile ilçe bele...

BÜYÜKŞEHİR’DEN EĞİTİME BİR İMZA DAHA

BÜYÜKŞEHİR’DEN EĞİTİME BİR İMZA DAHA Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla, Yıldırım İlçesi’nde hayırsever iş insanları tarafından yaptırılan ‘Şe...

ÜNİVERSİTELİLERE SICAK KARŞILAMA

ÜNİVERSİTELİLERE SICAK KARŞILAMA Bursa Büyükşehir Belediyesi, üniversite eğitimi almak için ilk kez Bursa’ya gelen gençleri Uludağ Üniversitesi Görü...

TAŞ USTALARI EĞİTİM VERİYOR

TAŞ USTALARI EĞİTİM VERİYOR Nilüfer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı Tarih ve Turizm Bürosu çalışanları, eski taş ustaların...

EĞİTİME, BAŞKAN AKTAŞ’LA BTM’DE ‘MERHABA’

EĞİTİME, BAŞKAN AKTAŞ’LA BTM’DE ‘MERHABA’ Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk gününde Bursa Bilim ve Teknoloji Mer...

MESLEK TANITIMINA KATILAN PERSONELE TEŞEKKÜR

MESLEK TANITIMINA KATILAN PERSONELE TEŞEKKÜR Nilüfer Belediyesi’nin Çalı Kadın ve Çocuk Akademisi’nde düzenlediği Meslek Tanıtım Günü’ne katılarak, çocukları me...

“BİZİM EV” ENGELLİLERE IŞIK OLDU

“BİZİM EV” ENGELLİLERE IŞIK OLDU Nilüfer Belediyesi Bizim Ev Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi, yıl boyunca düzenlediği çalışmalarla katılımcıl...
FARKLI BAKIŞ FARKLI BAKIŞ
11 EYLÜLDEN BERİ İNTİKAM SÜRÜYOR

NÖBETÇİ ECZANE

HAVA DURUMU

Tüm fotoğraflar

  GİRİTYALILARDAN TARANA ÇORBALI BAŞLANGIÇ
 

GİRİTYALILARDAN TARA

İzlenme:186

   
  TURAN, KENDİ ÜRETİMİ ZEYTİNYAĞINI TANITTI
 

TURAN, KENDİ ÜRETİMİ

İzlenme:38

   
  BÜYÜKŞEHİR MUDANYA’DA ÇALIŞIYOR
 

BÜYÜKŞEHİR MUDANYA’D

İzlenme:46

   
  MUDANYA’DA MUHTARLAR GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI
 

MUDANYA’DA MUHTARLAR

İzlenme:42

   

Tüm videolar

  YILDIZ,”ÜRETİCİYİ MAĞDUR ETMEYECEĞİZ
 

YILDIZ,”ÜRETİCİYİ MA

İzlenme:42

   
  MUDANYA’DA MEME KANSERİ FARKINDALIK AYI ETKİNLİĞİ
 

MUDANYA’DA MEME KANS

İzlenme:40

   
  MÜTAREKE AŞKINA 14 KİLOMETRE YÜZDÜLER
 

MÜTAREKE AŞKINA 14 K

İzlenme:68

   
  YUMURTADAN YUMURTA ÇIKTI
 

YUMURTADAN YUMURTA Ç

İzlenme:84

   

mudanyahabercisi.com
© 2015-2016. Tüm hakları saklıdır. Sitemiz, Mudanya Gazeteciler Derneği üyesidir.
İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberlerin kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır.
Yazı, haber ve yorumlardaki düşünce ve görüşler yazarını bağlar. Tüm hakları saklıdır.